Ihned po vstupu mě zaujal velký prostor plný různých stanovišť. Nejvíce se mi líbila točící místnost, ve které se musí udržet rovnováha. Vidu bych doporučil všem, kdo mají rádi vědu a zábavu. A aby toho nebylo málo, tento den jsme se zúčastnili i únikové hry. Naším úkolem bylo podle indicií vymazat naše jména z monitoru. Některé úkoly byly opravdu zapeklité, ale společně jsme je zvládli. Hru jsme si moc užili. Určitě bych si podobnou aktivitu rád zopakoval.
Milan 5. D
Ve Vidě v Brně se mi moc líbilo, protože je to zábavné a zároveň poučené místo. Nejvíc mě bavily interaktivní exponáty, které jsem si mohla sama vyzkoušet. Bylo skvělé, že jsem se mohla dotknout vědy a pochopit různé jevy na vlastní kůži. Nejvíc mě zaujal obří model lidského srdce, do kterého jsem mohla vstoupit. Líbil se mi také interaktivní program, kde jsme se naučili něco nového. Celé centrum je moderní, přehledné a velmi dobře zorganizované. Je skvělé, že si zde každý najde něco, co ho zajímá. Určitě bych se sem ráda vrátila, protože jsem nestihla vše vyzkoušet.
Linda 5. D
Ve středu 26. 3. jsme navštívili Vidu. Je to vědecký park v Brně. Prošli jsme jednotlivé aktivity a také jsme měli vzdělávací program. Mohli jsme si vyzkoušet různé pokusy. Byly tam poučné informace o vesmíru, zvuku a celkově o světě. Dozvěděla jsem se různé zajímavosti, o kterých jsem vůbec netušila. Líbilo se mi, že jsem si mohla změřit tep a vidět lidské srdce. Také jsem se mohla seznámit s tím, jak funguje lidské tělo. Vyzkoušet jsme mohli úplně vše. Určitě bych doporučila návštěvu Vidy všem, kteří se zajímají o vědu a technologie.