Tak takto vypadal itinerář naší cesty za poznáním dalekého vesmíru. Cílem bylo jak jinak než brněnské planetárium na Kraví hoře.
V digitáriu s kopulovitým stropem a příjemnými polohovatelnými sedačkami jsme měli možnost prohlédnout si hvězdy, které jsou k vidění na naší obloze v různých ročních obdobích. Díky krásným obrázkovým animacím jsme viděli například souhvězdí Pastýře, Lva či Velké medvědice a Malého medvěda.
Filmová projekce nám také umožnila cestovat mimo naši planetu po celé sluneční soustavě i mimo naši galaxii až k ledovým zárodkům hvězd a komet.
Jak se na svoji práci připravují astronauti, co je vlastně náplní jejich práce a jak se jim ve Vesmíru žije, nám objasnil krátký animovaný film Astronaut.
Příjemnou tečku za touto naučně-vzdělávací exkurzí byla návštěva zábavního parku Bongo se spoustou trampolín, skluzavek a dalších neméně adrenalinových atrakcí.
Za třetí ročníky Mgr. Lucie Hašková
Vesmír je velmi zajímavé a poutavé téma nejen pro dospělé, ale také pro naše děti.
Ve třetích třídách jsme proto navázali na toto téma a v rámci projektu jsme navštívili brněnskou hvězdárnu. Většina dětí zde byla poprvé a celý program - hvězdná obloha, souhvězdí i film Astronaut byl velmi zajímavý a poutavý. Před planetáriem si děti vyzkoušely dalekohledy, různé měřiče a jiné přístroje využívané v astronomii.
Ve škole jsme pak na tuto látku navázali a povídali si o objevech ve vesmíru, zejm. o prvních letech a prvních kosmonautech. Nechyběly hádanky, rébusy a luštění, při kterých jsem využili nejen počítače, ale i nabyté znalosti z planetária.
V českém jazyce jsme zkusili napsat krátkou zprávu o naší exkurzi, ve výtvarné výchově pak vše vystihnout obrázkem.
Výroba foukací rakety z papíru byla sice náročná, ale za odměnu byl let rakety po třídě.
Děti a učitelé 3.tříd